Bár híressé Jacob és Wilhelm Grimm vált, valójában hatan voltak testvérek a családban. Sőt az 1815-ben kiadott mesekönyvüket például éppen egyik fivérük, Ludwig Emil illusztrálta.
Jacob nemcsak mesegyűjtő volt, hanem nyelvész, irodalomtudós, jogász is. Sőt őt tartják a német filológia és ókortudomány megalapozójának. Jacob a marburgi egyetemre járt, és először jogot tanult. Itt kezdett érdeklődni a német nyelv fejlődése és az irodalomtörténet iránt. Ám anyja halála után neki kellett gondoskodnia a családról, és könyvtárosaként helyezkedett el. Később, 1830-ban pedig a göttingeni egyetem professzora lett. A mesegyűjtemény mellett úttörő műve volt a három kötetben megjelent Német mitológia is.
Jacob már hivatali munkája mellett is a régi német nyelvvel és költészettel foglalkozott, majd 1806-tól kezdve Wilhelmmel és a baráti körükkel meséket gyűjtött. Ezeket feldolgozták és ki is adták kétkötetes mesegyűjteményükben. De Jacobnak a lovagi énekekről is jelent meg műve, Wilhelm első könyve pedig a régi dán meséket tartalmazta.
Állítólag a Grimm testvérek egyik legnagobb magyar költőnkről, Petőfi Sándorról is elismerően beszéltek. A világirodalom öt legnagyobb egyénisége közé sorolták őt olyan kimagasló szerzők közé mint Homérosz, Dante, Shakespeare, Goethe.
Forrás: kultura.hu
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.titihajnalka.eu/